HRS – nowa seria siłowników elektrycznych do 20 ton!

Najwyższa wydajność w połączeniu z najwyższą obciążalnością!

Jak połączyć najwyższą siłę dźwigników śrubowych z wysokimi standardami w zakresie wydajności i bezpieczeństwa elektrycznych siłowników liniowych?

Dział konstrukcyjny MecVel opracował nową serię, mającą dać odpowiedź na to zapotrzebowanie. Są to siłowniki oznaczone skrótem HRS.

Zadaniem siłowników liniowych i podnośników śrubowych jest przekształcenie ruchu obrotowego silnika elektrycznego w przemieszczenie liniowe, co umożliwia podnoszenie, przesuwanie, pozycjonowanie i obracanie dowolnym ładunkiem tylko za pomocą przycisku. Seria HRS jest właśnie połączeniem zalet tych obu produktów. Standardowa konstrukcja podnośnika śrubowego została dostosowana do typowych liniowych elementów prowadzących stosowanych w siłownikach. Zapewnia to niski współczynnik tarcia i wyjątkową sztywność urządzenia. To, w połączeniu z dbałością o wysoką jakość zastosowanych materiałów, pozwala osiągnąć wydajność z najpotężniejszych dźwigników śrubowych z precyzją pracy siłowników liniowych. Było to możliwe także dzięki zastosowaniu najbardziej efektywnych przekładni między silnikiem elektrycznym, a mechanizmem śrubowym siłownika. Uzyskano również niski poziom hałasu.

Seria HRS, ja większość innych modeli siłowników MecVel dzieli się na dwa zasadnicze wykonania:
– TPN ze śrubą trapezoidalną (ACME), do mniejszych prędkości i obciążeń
– VRS ze śrubą kulową, zapewniającą znaczny wzrost wydajności i prędkości przy dużym obciążeniu.

Obie te wersje dzielą się na trzy grupy wielkościowe:
– HRS50 o udźwigu do 50.000 N (ok. 5 ton)
– HRS100 o udźwigu do 100.000 N (ok. 10 ton)
– HRS200 o udźwigu do 200.000 N (ok. 20 ton)

Szczegółowe relacje siła/prędkość, dla poszczególnych wielkości siłowników HRS znajdują się w katalogu siłowników HRS.

Przemysł ciężki:
Siłowniki HRS odznaczają się wyjątkową wytrzymałością i trwałością w czasie długiej eksploatacji w trudnych warunkach. Linia HRS została stworzona w szczególności dla przemysłu ciężkiego (huty, elektrownie, kopalnie itd), gdzie panują trudne warunki (wibracje, zapylenie, wilgotność, temperatura).

Fotowoltaika (PV)
Siłowniki HRS są też idealne do zastosowań na zewnątrz w skrajnych warunkach środowiskowych i klimatycznych. Typowym zastosowaniem są elektrownie słoneczne i zestawy anten. Pojedynczy siłownik HRS może jednocześnie pozycjonować względem słońca kilka, lub kilkanaście paneli połączonych mechaniczne. W tym celu zaprojektowano siłownik HRS o prędkości tylko 2 mm/s.

Elastyczność:
Jak wszystkie siłowniki MecVel, również seria HRS odznacza się dużą elastycznością i wieloma opcjami konfiguracyjnymi w dostosowaniu do specyficznych potrzeb Klienta. Elementy wyposażenia dodatkowego to m.in. wyłączniki krańcowe, enkoder, potencjometr, sprzęgło przeciążeniowe, miech ochronny, malowanie antykorozyjne, nakrętka bezpieczeństwa, układ antyrotacji, wybór kołnierzy do silników Klienta i wiele innych wymienionych tutaj i w katalogu akcesoriów

Ekologia:
Siłowniki HRS znalazły się w grupie Eco Friendly, czyli siłowników zaprojektowanych z myślą o zastosowaniach w ekologicznych źródłach pozyskiwania energii. Więcej na ten temat w ulotce: Green Line