MecVel S.r.l.

Oto kilka powodów, dla których warto wybrać siłowniki MecVel:

Firma MecVel Srl produkuje siłowniki elektryczne oraz przekładnie śrubowe już od 1987 roku. Rozpoczęła działalność pod nazwą Ognibene Elettromeccanica, aby po kilkunastu latach zmienić nazwę na bardziej niepowtarzalną: MecVel s.r.l..

Ogromne doświadczenie i wąska specjalizacja sprawiają, że jest to czołowy producent siłowników elektrycznych w skali światowej.

Jej szeroki zakres produkcji, elastyczność, w tym wiele nietypowych rozwiązań dostarczanych na żądanie, ciągle ulepszana struktura organizacyjna firmy, a także stała opieka nad każdą fazą projektu, pozwalają osiągać podstawowy cel: pełną satysfakcję klienta.

Firma od początku działalności stawia na jakość i trwałość. Niemal wszyscy producenci podzespołów to lokalne firmy włoskie, usytuowane w promieniu do 200 km od siedziby MecVel w Bolonii. Ma to duże znaczenie ze względów logistycznych i jakościowych. Wśród włoskich dostawców MecVel są dwa wyjątki:

  • szwajcarski producent najwyższej ilości śrub kulowych wykorzystywanych w siłownikach VRS
  • niemiecki producent sprzęgieł przeciążeniowych

Fakt opierania produkcji bez wykorzystania podzespołów z Azji stanowi nawet pewien rodzaj dumy kierownictwa MecVel. Takie podejście to nie jest najłatwiejsza ścieżka w tych czasach. Jednak na dłuższą metę to się opłaci. Nasze siłowniki, przy prawidłowym doborze, pracują bezawaryjnie przez wiele lat. Jeden z pracowników MecVel trafnie wyraził to następującymi słowami:

“Some good-hearted boast does not hurt when you believe in what you do.”

Wielkość produkcji MECVEL s.r.l. to aż ok. 50 tysięcy różnych jednostek rocznie!, z czego ok. 70% to siłowniki elektryczne, a 30% to przekładnie śrubowe. Produkty MecVel sprzedawane są praktycznie na całym świecie, chociaż większość sprzedaży koncentruje się na rynku europejskim. Zakres działania jest stale powiększany. Np. w roku 2013 rozpoczął działalność przedstawiciel MecVel w Indiach, a wcześniej w Republice Południowej Afryki. Roczny obrót firmy MecVel to ok. 8-10 milionów Euro, co przy zatrudnieniu zaledwie 40-50 osób jest dobrym wynikiem.

Firma MecVel ma wiele certyfikatów i dopuszczeń normative. Już w 1998 roku została certyfikowana przez DNV zgodnie z ISO 9001. Wkrótce po tym MecVel otrzymał rozszerzenie ISO 9001-2000, co stało się wyznacznikiem dążenia firmy do doskonałości w jakości wyrobów i obsługi klienta. Obecny certyfikat ISO9001 ma ważność do 2018 roku i oczywiście jest i będzie stale przedłużany.

W dziale POBIERZ znajdziesz aktualne świadectwa ISO 9001 i CE firmy MecVel , a także certyfikaty CE poszczególnych grup produktowych. Są tam taż dopuszczenia AT-EX dla niektórych siłowników.

MecVel jest członikem następujacych organizacji:
Logo EPTDA Logo Camser Logo UI_up Logo Federunacoma  Logo FAI_up
Zobacz krotki flim o Mecvel: